تغییر زبان

خواص میوه ها بر اساس رنگ شان

خواص میوه ها بر اساس رنگ شان

by سیدمسعود تقوی, 4 آگوست, 2019

رنگ سبز: رنگي‌ است آرامش‌بخش؛
اين رنگ براي افراد عصبي و نا‌آرام بسيار مفيد است.
رنگ سبز خاصيت ضدعفوني‌كننده‌ دارد و مناسب براي بيماري‌هاي قلبي ـ عروقي و بيماري‌هاي روده‌‌اي (يبوست)‌، معده (سوء‌هاضمه، زخم معده و…)، كليه (سنگ كليه و ناراحتي‌هاي مجاري ادراري)‌، ريه (مشكلات تنفسي، آسم و …) و رحم مي‌باشد.
اين رنگ براي درمان زخم‌هاي عميق سوختگي‌هاي شديد نيز موثر است.
در هضم غذا و جذب آن موثرند به عنوان مثال:
جعفري داراي خواص ضدعفوني‌كننده خون و دستگاه گوارش مي‌باشد. جعفري موجب تحريك عضلات روده و رحم مي‌شود و مناسب براي معده و هضم غذاست. برگ اين گياه مناسب براي زخم‌هاي عميق است و جوشانده آن مناسب براي بيماري‌هاي كليوي و مجاري ادرار است.

رنگ قرمز: رنگي‌است محرك و اشتهاآور.
ميوه‌ها و سبزيجات‌ قرمز رنگ افزايش‌‌دهنده اشتها هستند.
براي افراد كم‌خون و افرادي كه كمبود آهن دارند بسيار مناسب است.
در درمان عفونت‌‌ها و سوختگي‌هاي شديد بسيار موثر است.
در درمان بيماري‌‌هاي ريوي، مشكلات روده (يبوست)‌ و رحم به كار برده مي‌شود.
مواد غذايي قرمز رنگ بسيار پرانرژي بوده و در تقويت قلب و افزايش فشار خون و غلظت خون بسيار مفيد و تقويت‌كننده روده و كبد است.

رنگ زرد: :رنگي شادي‌آفرين، درخشان، زنده و محرك.
معمولا اشتهاآور و در عين حال مناسب براي هضم غذا هستند.
تصفيه‌كننده كبد، روده‌ها و كليه‌هاست.
در درمان بيماري‌هاي معده (ورم معده)‌، كيسه صفرا، يبوست و فشار خون و همين طور مشكلات ريوي مناسب هستند و در تقويت غدد لنفاوي و قلب موثرند و بسيار انرژي‌زا مي‌باشند و محرك اعصاب. :به عنوان مثال سيب زرد:انرژي‌‌زا، ضدعفوني‌‌كننده قوي روده و مناسب براي تقويت روده‌ها و معده، محرك كليه‌ها و مناسب براي سنگ كليه و مجاري ادرار، تقويت‌كننده اعصاب، رفع‌كننده يبوست و اسهال، مناسب براي اختلالات تنفسي.

رنگ نارنجي‌:
رنگي جذاب و سر زنده و شاداب كه در نهايت جذابيت و جلب توجه احساس ‌زدگي ايجاد نمي‌كند.

سبزيجات و ميوه‌هاي نارنجي و هر شيء نارنجي رنگ در افزايش شير مادران بسيار موثر است بسيار انرژي‌‌زاست و محرك مناسبي براي اعصاب است .
سودمند براي مشكلات تنفسي و ضدسرفه، ضدآسم و سل ريوي هستند و در درمان سنگ كليه و كيسه صفرا و بيماري‌هاي معده و روده موثر هستند.

بدون دیدگاه


    پاسخ دادن

    Your email address will not be published Required fields are marked *

    می توانید از تگ های HTML نیز استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

    *