تغییر زبان

خواص پنیر بُز

خواص پنیر بُز

by سیدمسعود تقوی, 3 نوامبر, 2019

افرادی که در مکان هایی مانند فرانسه زندگی می کنند، هزاران سال است که از پنیر بز استفاده می کنند. در واقع، مورخان معتقدند که پنیر بز به احتمال زیاد یکی از اولین محصولات لبنی است که تا کنون مصرف شده است. غذاهای تهیه شده به شکل سنتی، ارگانیک و حتی خام از شیر بز حاوی پروتئین، کلسیم و سایر مواد مغذی ضروری برای بدن هستند.

مقایسه پنیر گاوی با پنیر بز

• پنیر بز کالری کمتری دارد.

• میزان سدیم، چربی، کلسترول و چربی اشباع کمتری دارد.

• دارای سلنیوم (آنتی اکسیدان) و مس بیشتری است.

• حاوی ویتامین‌های بیشتر، به خصوص ویتامین‌های B1 , B2 , B3

• مقادیر کافی از ویتامین A ، کلسیم و فسفر دارد. • مقدار کافی پروتئین در پنیر بز وجود دارد.

آلفا لاکتوگلوبولین (یکی از اجزاء شیر گاو) یکی از عوامل اصلی آلرژی‌زایی پروتئین شیر است که در فرآورده‌های شیر بز (مانند شیر مادر) وجود ندارد و باعث می‌شود برای افراد مبتلا به آلرژی پروتئین شیر، به ویژه نوزادان مناسب باشد.

در واقع، ترکیب شیمیایی شیر بز بسیار نزدیک به شیر مادر است. به همین دلیل برخی از مادران به طور سنتی با این شیر کودکان خود را تغذیه می کنند. اخیرا اداره ایمنی مواد غذایی اروپا اعلام کرده است که “می توان از پروتئین در شیر بز به عنوان منبع پروتئینی جایزگین برای شیر مادر استفاده کرد.”

بدون دیدگاه


    پاسخ دادن

    Your email address will not be published Required fields are marked *

    می توانید از تگ های HTML نیز استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

    *