تغییر زبان

چند مزیت باورنکردنی نوشیدنی کفیر را بشناسید!

چند مزیت باورنکردنی نوشیدنی کفیر را بشناسید!

by سیدمسعود تقوی, 9 نوامبر, 2019

کفیر نوشیدنی تخمیری حاصل از شیر گاو یا بز است. این نوشیدنی مواد مغذی و پروبیوتیک ها را برای حفظ سلامت دستگاه گوارش در خود جای داده و یک نسخه سالم و قدرتمند برای مبارزه با بسیاری از مشکلات سلامتی است. با چند مورد از این مزیت ها در زیر آشنا شویم:

متعادل کردن فشار خون: تحقیقات نشان داده است که خوردن یک لیوان کفیر در هر 24 ساعت پس از یک ماه تاثیر بسیار زیادی در کاهش فشار خون و ماندن در محدوده نرمال فشار دارد. همچنین مصرف کفیر با کاهش کلسترول بد خون نقش مهمی در جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی دارد.

افزایش مقاومت بدن در مقابل بیماری ها: دفعه بعد که نیاز به آنتی بیوتیک پیدا کردید، حتما دو لیوان کفیر را روزانه مصرف کنید تا تاثیر شگرف آن را در بهبودی خود ببینید. تحقیقات بسیاری نشان داده است که کفیر با داشتن انواع مواد مفید و تولید آنتی باکتریال های طبیعی، باعث بالا رفتن سیستم مقاومت بدن شما در مقابل انواع بیماری ها بخصوص سرما خوردگی ها می شود.

منبع غنی از کلسیم: همه می دانیم که کلسیم برای حفظ سلامت استخوان ها بخصوص در زنان ضروری است با این حال اگرچه بسیاری از محصولات لبنی منابع خوبی از کلسیم هستند، اما کفیر یک قاعده مستثنی دارد. هر وعده 175 گرمی از کفیر شامل تقریبا 20 درصد از میزان توصیه شده مصرف روزانه کلسیم است.

 منبع بزرگ و کم کالری پروتئین: کفیر یک منبع غیر گوشتی و کم کالری از پروتئین است و یک فنجان از آن حدود 10 گرم پروتئین و 100 کالری دارد.

بهبود خلق و خوی: کفیر با داشتن ماده کمیاب تریپتوفان و انواع اسید آمینه های ضروری اثر قرص های آرام بخش را به صورت طبیعی و بدون هیچگونه ضرر جانبی دارد، تحقیقات نشان داده، مصرف مداوم کفیر باعث آرامش بیشتر و داشتن روحیه شادتر خواهد شد. مصرف روزانه یک لیوان کفیر مخلوط با یک قاشق عسل از افسردگی های فصلی جلوگیری می نماید.

 منبع بزرگ ویتامین ب: ویتامین های گروه ب برای بهبود عملکرد بدن ضروری هستند و بخصوص ویتامین ب 12 نقش کلیدی در عملکرد طبیعی سیستم مغز و اعصاب دارد. کفیر منبع خوب تمام ویتامین های گروه ب بخصوص ویتامین ب 1 و ویتامین ب 12 شناخته شده است.

 تسهیل کننده فرایند هضم: یکی از مزایای پروبیوتیک ها بهبود فرایند هضم در دستگاه گوارش است. پروبیوتیک ها معمولا در درمان نفخ، گرفتگی عضلات، گاز و اسهال نیز که شاید از عوارض جانبی مصرف برخی داروها از جمله آنتی بیوتیک ها باشد، نقش دارند.

بدون دیدگاه


    پاسخ دادن

    Your email address will not be published Required fields are marked *

    می توانید از تگ های HTML نیز استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

    *