Menu

Switch Language

استاگزانتین، قوی ترین آنتی اکسیدان و کاروتنوئید

استاگزانتین، قوی ترین آنتی اکسیدان و کاروتنوئید

by ehsan12, 9 نوامبر, 2020

همراهان همیشگی شرکت فریر امروز می خواهیم درمورد یکی دیگر از رنگهایی که از طبیعت استخراج می شود و به وفور در غذای ماهی و آبزیان استفاده می شود، صحبت کنیم.

ابتدا یک دسته بزرگتر به نام کاروتنوئیدها را مورد بررسی قرار می دهیم.

کاروتنوئید

کاروتنوئیدها عضوی از تتراپرپنوئیدها هستند که رنگهای زرد ، پرتقالی و قرمز جزء آنهاست . در گیاهان سبز کاروتنوئیدها جزئی از دستگاه فتوسنتزوهمراه کلروفیل هستند . اساساً رنگ سبز کلروفیل  اجازه ظهور رنگ کاروتنوئیدی را نمی دهد اما با تجزیه کلروفیل رنگهای کاروتنوئید ظاهر می شود.

نام کاروتنوئید از نام هویج مشتق daucus carota گرفته شده است زیرا اولین بار در سال 1831 از این گیاه استخراج گردید.

کاروتنوئیدها در حلالهای غیرقطبی ازجمله روغنها بسیار محلول بوده اما در آب نامحلول هستند . کاروتنوئیدها را می توان به سهولت به وسیله هگزان ، اتر و بنزن از بافتهای گیاهی جدا نمود .

کاروتنوئیدها رنگ دانه های محلول در چربی هستند که بطور عمده در گیاهان ، جلبکها ، باکتریهای فتوسنتز کننده یافت می شوند . همچنین درتعدادی از باکتریهای غیر فتو سنتز کننده ، مخمر و قارچها ممکن است دربرابر تخریب فوری و اکسیژن یک عملکرد حفاظتی داشته باشند .

همانطوریکه انتظار می رود جانوران قادربه سنتز کاروتنوئیدها نیستند، و کاروتنوئیدها را از طریق رژیم غذایی خود دریافت می کنند .

کاروتنوئیدها مسئول تغییر رنگهای زرد، نارنجی و قرمز دربرگها، گیاهان، میوه ها، گلها و رنگهای پرهای زینتی  بسیاری از پرندگان ، حشرات،  رنگ صورتی در فلامینگو و ماهی قزل آلا و سخت پوستانی نظیر خرچنگ دریایی می باشند.

رنگ مهم ترین ویژگی ماهی های زینتی می باشد و استفاده از رنگدانه ها برای تغییر رنگ پوست و لاشه ماهیان در سالهای اخیر، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

استاگزانتین چیست؟

استاگزانتین نوعی کاروتنوئید می باشد و یک رنگدانه طبیعی است که می توان آن را از جلبک ها جداسازی کرد.

بعضی ار این جلبک ها شامل موارد زیر هستند:

  • Hematococcus pluvialis
  • Phaffia rhodozyma
  • Xanthophyllomyces dendorhous

در بین رنگدانه های طبیعی کاروتنوئیدها از بیشترین گستردگی و تنوع برخوردار هستند. اگرچه گیاهان، جلبکها و بعضی از قارچها و گونه های باکتریایی قادر به ساخت آن ها هستند  اما حیوانات نمی توانند آنها را تولید کنند.

 

 

 

 

استاگزانتین طیف نارنجی-قرمز را به مواد غذایی از جمله ماهی سالمون و خرچنگ ها می دهد.

همچنین می توان از آن به عنوان رنگ غذایی خوراکی در غذای حیوانات و ماهی استفاده کرد.

استاگزانتین یکی از  قوی ترین کاروتنوئید و آنتی اکسیدان های موجود در طبیعت است. این ماده جنبه های مفید بسیار زیادی برای سلامتی دارد از جمله کاهش چین و چوک پوست، بهبود و افزایش سرعت کارهای روز مره، سلامت بینایی و مغز و قلب و…

به خاطر خواص متعدد استاگزانتین (که تعداد آن ها به شمارش نمی آید) از این ماده غذایی در تهیه مکمل های غذایی استفاده می شود.

این رنگ به نام پادشاه کاروتنوئیدها معروف است. توانایی آن برای مبارزه با رادیکال های آزاد 6000 برابر بیشتر از ویتامین C، 40 برابر بیشتر از بتاکاروتن و 550 برابر بیشتر از ویتامین E  است.

 

 

 

 

 

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*