Menu

Switch Language

“غذاهای گیاهی و کرونا”

“غذاهای گیاهی و کرونا”

by ehsan12, 14 سپتامبر, 2020

تحقیقات جدید، افزایش محبوبیت غذاهای گیاهی و تمرکز بر موضوع سلامتی را  در طول دوره کووید 19 نشان می دهد.

بر اساس تحقیقات جدید، محدودیت های قرنطینه منجر به “تغییرات قابل توجهی” در عادات مصرفی مردم کشور انگلیس شده است.

بیشتر افراد به جای خوراکی های مورد علاقه قدیمی، به میان وعده های سالم و غذاهای گیاهی روی می آورند  که بسیاری از آنها برای اولین بار تولید شده اند.

استومف، متخصص توسعه و نوآوری محصولات،به ما می گوید: “تحقیقات ما اولویت های مصرف کنندگان را در مورد تغییر میزان هزینه هایشان نشان می دهد.”

وی اظهار داشت: “عامل اصلی افزایش تقاضای غذاهای گیاهی آگاهی روزافزون از فواید سلامتی مواد غذایی است”.

تقریباً نیمی از کسانی که بیشتر تمایل به مصرف غذاهای گیاهی دارند، اظهار داشتند که نگرانی های بهداشتی دلیل اصلی این تغییر است.

 

این تحقیق همچنین برخی از تغییرات دیگر در اولویت های مصرف کنندگان را کشف کرد از جمله: منشا مواد تشکیل دهنده و نگرانی های زیست محیطی.

بر اساس تحقیقات 39 درصد از افراد 18 تا 34 ساله بیان کرده اند که از زمان شروع قرنطینه، آنها به دنبال غذاهایی هستند که از مواد با کیفیت بالاتر تهیه شده باشند.

علاوه بر این، 45 درصد از مصرف کنندگان نگرانی های زیست محیطی را دلیل خرید بیشتر مواد غذایی گیاهی عنوان کردند  و این امر نشان می دهد که مصرف کنندگان به طور افراطی به دنبال محصولاتی هستند که به کره زمین آسیب نزنند.

افزایش علاقه به غذاهای گیاهی و وعده های غذایی فاقد لبنیات برای مصرف کنندگان هیجان انگیز است. تولید کنندگان برای استفاده از فرصت های جدید بازار باید سریعا دست به نوآوری بزنند تا بتوانند این محصولات را به طور گسترده تری در دسترس عموم افراد قرار دهند و اطمینان حاصل  کنند که طعم، مزه و بافت آن ها مورد تایید مصرف کنندگان قرار می گیرد.

علاوه بر این ، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان (55 درصد) اظهار داشتند که در دوران قرنطینه یک عادت جدید در آن ها به وجود آمده است و از هر 10 نفر (39 درصد) چهار نفر اعتراف می کنند که از زمان شروع قرنیطنه کووید 19، به میزان  بیشتری میان وعده می خورند.

همچنین یک سوم (36 درصد) می گویند که آنها از زمان ابتلا به بیماری همه گیر کووید 19، بیشتر به سلامتی خود رسیده اند و 22 درصد از مصرف کنندگان می گویند که به دنبال مصرف شیرینی ها، محصولات بیکری یا میان وعده هایی با قند، نمک یا چربی کم هستند.

این امر خصوصاً در مورد افراد جوان 18 تا 34 سال صدق می کند، که هم بزرگترین گروه مصرف کننده تنقلات هستند و هم احتمالاً از ابتدای دوران  قرنطینه (45 درصد) بیشتر نگران سلامتی خود شده اند.

یکی از پیامدهای این امر، رونق غیرمنتظره غذاهای گیاهی است. از هر پنج مصرف کننده ، یک نفر (22 درصد) می گوید که از زمان شروع قرنطینه ، محصولات گیاهی بیشتری مصرف کرده اند. این آمار در میان افراد 18 تا 34 ساله به 37 درصد رسیده است  و 45 درصد در حال امتحان هستند.

 

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*