Menu

Switch Language

برترین برندهای تولید کننده سس کچاپ در جهان

برترین برندهای تولید کننده سس کچاپ در جهان

by ehsan12, 23 نوامبر, 2020

همراهان همیشگی شرکت فریر امروز می خواهیم درمورد یکی از خوشمزه ترین چاشنی های موجود در دنیا با شما صحبت کنیم.

حتما شما هم به سس کچاپ علاقه فراوان دارید و دلتان میخواهد ماکارونی، ساندویچ، پیتزا، هات چیپس و خیلی دیگر از خوراکی ها را با سس کچاپ فراوان میل کنید. اما آیا تا به حال درمورد تاریخچه تولید این سس چیزی شنیده اید و یا در این مورد مطالعه کرده اید؟

امروز می خواهیم درمورد چند تا از برندهای معروف تولید کننده سس در جهان با شما صحبت کنیم.

1-سس هاینز Heinz

معروفترین برند خارجی تولید کننده سس کچاپ در دنیا “شرکت اچ جی هاینز” می باشد که به طور مختصر به نام “هاینز” معروف می باشد. در سال 1869 توسط هنری جی هاینز بنیان گذاری شد و ابتدا فعالیت خود را در ابعاد کوچک و در زمینه بسته بندی مواد غذایی آغاز کرد. هنری در ابتدا با چند نفر از جمله برادر خود شریک بود اما در سال 1888 سهام شرکای خود را خرید و به تنهایی شرکتش را توسعه داد.

هم اکنون این شرکت دارای کارخانه های متعددی در تمام قاره های جهان می باشد و تنوع محصولاتش به بیش از هزار نوع می رسد که در بیش از 200 کشوز جهان عرضه می شوند. از نظر تولید سس کچاپ در آمریکا رتبه اول را دارا بوده و بیش از 50% سهم بازار را در اختیار خود دارد.

سس کچاپ هاینز که  یکی از پر فروش ترین برندهای کچاپ در دنیا می باشد، در سال 1876 توسط این شرکت به بازار معرفی شد. در سال 1907 هاینز ظرفیت تولید خود را افزایش داد و پس از آن شروع به صادرات محصول خود به بازار کشورهای مختلف نمود. کچاپ هاینز امروزه در بسیاری از رستوران های دنیا سرو می شود.

2-سس تاباسکو Tabasco

یکی از  معروف ترین تولید کننده های سس تند در جهان است. این سس را از فلفل قرمز، سرکه، نمک و آب تهیه می کنند و در بشکه هایی از جنس چوب بلوط عمل آوری میکنند. سس تاباسکو اولین بار در سال ۱۸۶۸ توسط شخصی به نام آدموند مکلهنی که در ایالت مریلند آمریکا می باشد،تولید شد. او در سال 1840 به ایالت لوئیزیانا نقل مکان کرد.

او در ابتدا سس تولید شده خود را در شیشه های ادکلن مصرف شده به دوستان و آشنایان خود میفروخت. در سال ۱۸۶۸ وقتی که تصمیم گرفت محصول خود را به عموم مردم بفروشد، هزاران شیشه نو ادکلن سفارش داد و سس خود را به این صورت به مردم عرضه کرد.

اکنون این سس در 160 کشور جهان به فروش و مصرف می رسد و نام آن از منطقه ای در مکزیک به نام تاباسکو گرفته شده است. تاباسکو دارای ۸ نوع سس فلفل با کیفیت بالااز خفیف تا خیلی تندمی باشد. این چاشنی ها انتظارات انواع سلیقه ها را برآورده می کند.

3-آمریکن گاردن American Garden

حدودا دو دهه پیش شرکت آمریکن گاردن فعالیت خود را با یک نوع محصول آغاز نمود و امروزه بیش از 250 نوع محصول تولید می کند که در اکثر قاره های جهان توزیع می شوند. آمریکن گاردن با تولید محصولاتی از جمله انواع سس و طعم دهنده ها یک برند محبوب و دوست داشتنی است و محصولات آن از سطح کیفیت بالایی برخوردار هستند. این برند طعم دهنده های خود را در قالب محصولات مختلف مثل سیروپ پنکیک  ، سس ورچستر ، سس بال مرغ  ، سس استیک، سس باربیکیو و … به بازار عرضه می کند.

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*