Menu

Switch Language

“آشنایی با انواع پنیر پیتزا و کاربردهای آن”

“آشنایی با انواع پنیر پیتزا و کاربردهای آن”

by ehsan12, 13 جولای, 2020

استفاده از پنیر خوب در تهیه یک پیتزای عالی بسیار موثر است، اما آیا تا به حال زمانی را برای شناخت انواع مختلف پنیر مورد استفاده در پیتزا صرف کرده اید؟

موزارلا ، چدار ، پارمسان و پروولون چهار نوع اصلی پنیر پیتزا هستند که در زیر به بررسی ویژگی های آن ها می پردازیم:

1.موزارلا:

پنیر پیتزای موزارلا پادشاه همه انواع پنیرهای پیتزا و محبوب ترین نوع پنیر پیتزاست.

از آنجا که این محصول با حداقل پروسس تولید می شود، طعمی تازه همراه با یک بافت سبک و خامه ای را ایجاد میکند.

تاریخچه موزارلا:

پنیر موزارلا برای اولین بار در ایتالیا تولید شد. به این صورت که کشیش های مسیحی جهت نگهداری پنیرها آن را در ظروف حاوی شراب قرمز نگهداری می کردند. بعدها متوجه شدند پنیرها بعد از مدتی حالت کشسانی داشته و دارای عطر و طعم خاصی هستند. امروزه جهت فرآوری کردن پنیرها از ترکیباتی که در شراب موجود بود و آن زمان از این ترکیبات بی خبر بودند، مانند نمکهای سیتراتی و غیره استفاده می شود.

تفاوت بین موزارلای دارای رطوبت زیاد و رطوبت کم

برای تهیه پیتزا با پنیر موزارلا می توانید از  رطوبت زیاد و یا کم استفاده کنید. موزارلا با رطوبت بالا ماندگاری بسیار کمی دارد. موزارلا با رطوبت کم دارای ماندگاری طولانی تر با طعمی شورتر و متراکم تر از موزارلا با رطوبت بالاست. رطوبت کم این امکان را می دهد تا هنگام پخت سریعتر ذوب شود. موزارلا با رطوبت کم و تهیه شده با شیر کامل بهترین گزینه برای اضافه کردن به مواد پیتزا است.

استفاده از پنیر موزارلا در پیتزا

شما می توانید از پودرهای موزارلا به عنوان پنیر پایه برای پیتزاهای دیگر مثل، ناپولیایی و یونانی استفاده کنید. اگر موزارلا به تنهایی استفاده می شود، حتما آن را خوب خرد کنید و رطوبت اضافی آن را از روی پنیر بگیرید. از آنجا که موزارلا بسیار متنوع است، اولین انتخاب برای پنیر پیتزاست که باید به مخلوط پیتزا اضافه شود. موزارلا به خوبی ذوب می شود، دارای بافت لطیفی است. این پنیر در ابتدا با شیر گاومیش تهیه می شد، اما امروزه موزارلا  بیشتر از شیر گاو تهیه می شود. موزارلای تازه به دلیل داشتن بافت نرم و طعم ملایم شناخته شده است.

 

2.پروولون

پروولون نوع دیگری از پنیر پیتزای ایتالیایی است  که رنگ  بیشتری از موزارلا داشته و حالت نیمه سخت دارد. دومین پنیر محبوب  است که اغلب برای استفاده با سایر پنیرها مخلوط می شود. پروولون دو نوع دارد: یک نوع پروولون که دوره  رسیدنش دو ماهه است و طعم ملایم و شیرینی دارد و نوع دیگر که دوره رسیدن طولانی تری دارد و دارای طعم تیزتزی است.  به دلیل محبوبیت پروولون در بین انواع پنیرهای پیتزا، می توانید تقریباً در مورد هر نوع طعم یا انواع پیتزا از آن استفاده کنید. این پنیر به نام منطقه ای از ایتالیا که بیشتر پرولون ها در آن تولید می شوند، نامگذاری شده است.

3.چدار

پنیر چدار یکی دیگر از انواع پنیرهای پیتزاست که به دلیل داشتن  طعم تندی محبوبیت خاصی دارد.

پنیر چدار چربی زیادی داشته که به تنهایی در پیتزا قابل استفاده نیست، اما وقتی با موزارلا ترکیب شود ، طعم پنیر چدار بیشتر حس می شود. هرچه پنیر چدار بیشتر برسد، طعم آن بیشتر قابل درک است. پنیر چدار طبیعی به رنگ سفید یا به رنگ زرد کمرنگ است، اما برخی از شرکت ها رنگ نارنجی طبیعی  آناتو را به پنیر چدار خود اضافه می کنند تا رنگ نارنجی متفاوتی به آن ببخشند. منشا پنیر چدار انگلستان می باشد، اما امروزه در سراسر جهان این نوع پنیر تولید می شود.

 

 

4.پارمسان

پارمسان طبیعی یک پنیر ایتالیایی با بافت سخت و  عطر و طعم بسیار زیاد است. چند قاشق غذاخوری پارمسان رنده شده روی پیتزا، طعم آن را دگرگون کرده و یک لایه کاملا غنی به آن اضافه می کند.

این پنیر  هرگز نباید در فر پخته شود. هنگامی که پنیرهایی مانند پنیر پیتزای پارمسان در معرض گرما قرار می گیرند، طعم umami آنها از بین می رود. درعوض، می توانید از پنیر پیتزای پارمسان به عنوان یک چاشنی روی پیتزاهای خود استفاده کنید.

 

انواع دیگری از پنیرهای پیتزا وجود دارند که به طور مختصر به بررسی آن ها می پردازیم:

5.فتا:

پنیر فتا ممکن است کلاسیک ترین نوع پنیر پیتزا نباشد، اما  به مقدار خیلی زیادی در پیتزاهای یونانی و موارد مشابه استفاده می شود. پنیر فتا به رنگ سفید، با بافتی خرد شونده و دارای عطر و طعمی شور است.

پنیر فتا در یونان به طور سنتی از شیر بز تهیه می شد. امروزه پنیر فتا نیز در استرالیا ، ایالات متحده ، ایتالیا و چندین کشور دیگر تهیه می شود. بیشتر فتا های تهیه شده در ایالات متحده از شیر گاو تهیه می شوند و اگرچه نسبت به فتای تهیه شده با شیر بز بافت آن ها کمی سختی کمتری دارد، اما مقدار کمی به پیتزا طعم می دهد.

6.گودا:

این نوع از  پنیرپیتزای  نیمه سخت هلندی به دلیل داشتن طعم غنی، منحصر به فرد و بافت صاف، شناخته شده است.

7.گرویر:

این نوع پنیر، علاوه بر این که بسیار خوب ذوب می شود، عطر و طعم بسیار خوبی دارد.

 

 

 

 

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*