تغییر زبان

“بررسی انواع پنیر پیتزا”

“بررسی انواع پنیر پیتزا”

by ehsan12, 13 جولای, 2020

 

پنیر خوب در تهیه پیتزای عالی بسیار موثر است، اما  تا حالا چقدر زمان را درباره انواع مختلف پنیر مورد استفاده در پیتزا صرف کرده اید؟

موزارلا ، چدار ، پارمسان و پروولون چهار نوع اصلی پنیر پیتزا هستند که در زیر به بررسی ویژگی های آن ها می پردازیم:

1-موزارلا:

وقتی صحبت از پنیرهای پیتزا می شود، موزارلا پادشاه همه آنها است.

موزارلا محبوب ترین گزینه پنیر برای پیتزا است و به سرعت تبدیل به پنیر انتخابی برای سایر سبک ها نیز شد. از آنجا که این محصول با حداقل پروسس تولید می شود، طعم تازه ای با یک بافت سبک و خامه ای را ایجاد میکند.

تاریخچه موزارلا:

پنیر موزارلا برای اولین بار طی اتفاقی که صرفا جهت نگهداری پنیر استفاده می شد در ایتالیا تولید شد. به این صورت که کشیش های مسیحی جهت نگهداری پنیرها آن را در ظروف حاوی شراب قرمز نگهداری می کردند. بعدها متوجه شدند پنیرها بعد از مدتی حالت کشسانی و عطر و طعم خاصی می گیرد. امروزه جهت پروسس کردن پنیرها از ترکیباتی که در شراب موجود بود و آن زمان خبر نداشتند که چیست مانند نمکهای سیتراتی و غیره استفاده می شود.

تفاوت بین موزارلای دارای رطوبت زیاد و رطوبت کم

هنگام تهیه پیتزا با پنیر موزارلا می توانید از  رطوبت زیاد و یا کم استفاده کنید. موزارلا با رطوبت بالا ماندگاری بسیار کمی دارد و باید در اولین روز پس از تولید استفاده شود. موزارلا با رطوبت کم نیز وجود دارد و  دارای ماندگاری طولانی تر با طعمی شورتر و متراکم تر از موزارلا با رطوبت بالاست.. رطوبت کم این امکان را می دهد تا هنگام پخت سریعتر ذوب شود. موزارلا با رطوبت کم تهیه شده با شیر کامل بهترین گزینه برای اضافه کردن به مواد پیتزا است.

استفاده از پنیر موزارلا در پیتزا

شما می توانید از پودرهای موزارلا به عنوان پنیر پایه برای پیتزاهای دیگر مثل، ناپولیایی و یونانی استفاده کنید. اگر به تنهایی استفاده می شود، حتما آن را خوب خرد کنید و رطوبت اضافی آن را از روی پنیر بگیرید. از آنجا که موزارلا بسیار متنوع است، انتخاب اول برای پنیر است که باید به مخلوط پنیر اضافه شود. موزارلا به خوبی ذوب می شود، از یک بافت لطیف و رضایت بخش برخوردار است. این پنیر در ابتدا با شیر گاومیش تهیه می شد، اما امروزه بیشتر موزارلا از شیر گاو تهیه می شود. موزارلای تازه به دلیل داشتن بافت نرم و طعم ملایم شناخته شده است.

 

2-پروولون

پروولون نوع دیگری از پنیرایتالیایی است  که رنگ  بیشتری از موزارلا داشته، حالت نیمه سخت دارد. دومین پنیر محبوب  است که اغلب با سایر پنیرها مخلوط می شود. که با دیگر پرولون دو نوع دارد: Provolone dolce که دوره  رسیدنش دو ماهه است و طعم ملایم و شیرینی دارد.  piccante provolone دوره رسیدن طولانی تری دارد و دارای طعم تیزتزی است. همین نکته باعث می شود پنیر پیتزا به انتخاب محبوب تری تبدیل شود. به دلیل محبوبیت پروولون در بین انواع پنیرهای پیتزا، می توانید تقریباً در مورد هر نوع طعم یا نوع پیتزا از آن استفاده کنید. این پنیر به نام منطقه ای از ایتالیا که بیشتر پرولون ها در آن تولید می شوند، نامگذاری شده است.

 

3-چدار

پنیر چدار به دلیل طعم تندی که دارد بسیار محبوب است.  پنیر چدار چربی زیادی دارد که به تنهایی در پیتزا قابل استفاده نیست ، اما وقتی با موزارلا ترکیب شود ، چدار بیشتر حالت طعم دهنده ای را ایجاد می کند. هرچه چدار بیشتر برسد، طعم آن واضح تر است. چدار طبیعی به رنگ سفید یا به رنگ زرد کمرنگ است ، اما برخی از شرکت ها رنگ آناتو را به چدار خود اضافه می کنند تا رنگ نارنجی متفاوتی به آن ببخشند. منشا پنیر چدار انگلستان می باشد، اما امروزه در سراسر جهان تولید می شود.

 

 

 

4-پارمسان

پارمسان طبیعی یک پنیر ایتالیایی سخت و تیز با عطر و طعم بسیار زیاد است. چند قاشق غذاخوری پارمسان رنده شده روی پیتزا ، طعم آن را دگرگون کرده و یک لایه کاملا غنی به آن اضافه می کند.

این پنیر سفت علاوه بر سایر پنیرهای سخت ایتالیایی رسیده، می تواند روی پیتزاهای تازه پخته شده رنده یا خرد شود. هرگز نباید در مخلوط های پنیر شما مخلوط شود و به دلیل طعم ضعیف و خشکی این پنیر، هرگز نباید در فر پخته شود. هنگامی که پنیرهایی مانند پارمسان در معرض گرما قرار می گیرند ، طعم umami آنها از بین می رود. درعوض، می توانید از پارمسان به عنوان یک چاشنی روی پیتزاهای خود استفاده کنید.

Parmigiano-Reggiano معروف ترین و باکیفیت ترین پنیر پارمسان است. این منطقه از منطقه پارما در تپه های ایتالیا منشا گرفته و به دلیل داشتن بافت دانه ایو طعم شیرین شناخته شده است.

انواع دیگری از پنیرهای پیتزا وجود دارند که به طور مختصر به بررسی آن ها می پردازیم:

5-فتا:

ممکن است کلاسیک ترین نوع پنیر پیتزا نباشد، اما  به مقدار خیلی زیادی دز پیتزاهای یونانی و موارد مشابه استفاده می شود. فتا به رنگ سفید، با بافتی خرد شونده و دارای عطر و طعمی شور است.

پنیر فتا در یونان به طور سنتی از شیر بز تهیه می شد. امروزه پنیر فتا نیز در استرالیا ، ایالات متحده ، ایتالیا و چندین کشور دیگر تهیه می شود. بیشتر فتا های تهیه شده در ایالات متحده از شیر گاو تهیه می شوند و اگرچه نسبت به فتای تهیه شده با شیر بزکمی  سختی کمتری دارد، اما مقدار کمی به پیتزا طعم می دهد.

6-گودا:

این پنیر نیمه سخت هلندی به دلیل داشتن طعم غنی، منحصر به فرد و بافت صاف شناخته شده است.

7-گرویر:

علاوه بر این که بسیار خوب ذوب می شود، عطر و طعم بسیار خوبی دارد.

8-ریکوتا:

پنیر پایه معمولی است که برای پیتزاهای سس سفید مورد استفاده قرار می گیرد. پنیر ریکوتا برای تهیه یک پایه خامه ای معمولاً با پنیر موزارلا ، فونتینا ، گرویر یا گورگونزولا مخلوط می شود.

 

 

 

بدون دیدگاه


پاسخ دادن

Your email address will not be published Required fields are marked *

می توانید از تگ های HTML نیز استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*