Menu

Switch Language

“آیا کرونا از طریق غذاها و نوشیدنی ها منتقل می شود”

“آیا کرونا از طریق غذاها و نوشیدنی ها منتقل می شود”

by ehsan12, 3 آگوست, 2020

امکان انتقال کرونا ویروس از طریق مواد غذایی، به یک نگرانی برای بسیاری از افراد تبدیل شده است.

با افزایش روزانه تعداد مبتلایان به کرونا در ایران و جهان، مردم در حال تغییر عادات زندگی خود برای عدم ابتلا به ویروس هستند، یکی از سوالاتی که در این رابطه بارها پرسیده شده است مربوط به امکان انتقال کروناویروس از طریق مواد غذایی است.

در رابطه با راه‌های انتقال این ویروس هنوز مطالب مبهم زیادی وجود دارد، اما دانشمندان اعلام کردند که زمانی که کسی قطرات سرفه آلوده را استنشاق می‌کند و یا دستش دهان، چشم و بینیش را لمس می‌کند، احتمال دارد به ویروس آلوده شود. اما در رابطه با انتقال ویروس از طریق مواد غذایی هنوز نظرات متفاوتی وجود دارد.

سخنگوی دپارتمان کشاورزی ایالات متحده آمریکا در این رابطه به هافینگتن پست می‌گوید: «هنوز هیچ گزارشی ارائه نشده است که نشان بدهد، این ویروس می‌تواند از طریق غذا یا مواد غذایی یا بسته‌بندی غذیی منتقل شود.»

خطر ابتلا به کووید 19 از مواد غذایی ، آب آشامیدنی تصفیه شده یا بسته بندی مواد غذایی بسیار کم است.

در حال حاضر ، هیچ مدرکی مبنی بر وجود مواد غذایی با انتشار ویروس ایجاد کووید 19 در ارتباط نیست.

تصور می شود خطر ابتلا به ویروس از محصولات غذایی ، بسته بندی مواد غذایی یا کیسه ها بسیار کم است. در حال حاضر ، هیچ موردی از کووید 19 مشخص نشده است که عفونت با لمس مواد غذایی ، بسته بندی مواد غذایی یا کیسه های خرید رخ داده باشد.

اگرچه برخی از افرادی که در مراکز تولید و فرآوری مواد غذایی کار می کنند  به کووید 19 را مبتنلا شده اند، هیچ مدرکی مبنی بر انتشار ویروس از طریق مواد غذایی یا بسته بندی که کارگران این تجهیزات در آن وجود داشته اند وجود ندارد.

 

 

 

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*