Menu

Switch Language

بسته بندی تتراپک

بسته بندی تتراپک

by ehsan12, 29 ژوئن, 2020

همه ما تا کنون درمورد تتراپک موضوعات مختلفی را  شنیده ایم و به صورت عمومی به بسته بندی های چند لایه محصولات صنایع غذایی تتراپک می گوییم. معروف ترین آن ها شیرهای استریل و آبمیوه های تتراپک هستند.

اما آیا تتراپک  واقعا نام نوعی بسته بندی است؟؟؟

در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم.

تتراپک نام یک شرکت چند ملیتی بسته بندی سوییسی است که در سال 1915 توسط شخصی به نام روبن راوزینگ بنیان گذاری شد. در ابتدا تتراپک پاکتی کاغذای برای نگهداری و حمل شیر بود.

شرکت تتراپک در سال 2020 برای اولین بار یک خط تولید کم مصرف برای نوشیدنی ها ، نکتارها و شهدها  (JNSD)  به منظور افزایش راندمان تولید نوشیدنی ها راه اندازی کرده است.

 

این سیستم شامل ترکیبی منحصر به فرد از پاستوریزاسیون، فیلتراسیون و فناوری نور uv برای تصفیه نوشیدنی ها در دو جریان جداگانه است.  این دو جریان بدر نهایت با یکدیگر مخلوط می شوند. این روش از طریق تقسیم خط اصلی به دو جیران، سود قابل توجهی برای شرکت های تولید کننده نوشیدنی دارد.

شرکت تتراپک عنوان نموده است که نیاز به تجدید نظر در این روش و یافتن راه حل مناسب تر دارد اما با این حال، این روش باز هم سطح بالایی از ایمنی مواد غذایی و کیفیت را برای مشتریان فراهم می کند. راه اندازی خط تولید جدید شرکت تتراپک، با کمترین مصرف انرژی، بهترین روش برای ترکیب این خط با سیستم آسپتیک است .

در خط تولید جدیدی که توسط تتراپک طراحی شده است به جای این که کل حجم محصول پاستوریزه شود، آب به صورت جداگانه با فیلتراسیون و سیستم نور  uv  تصفیه می شود و کنسانتره نیز به صورت جداگانه پاستوریزه می شود. به این ترتیب به انرژی کمتری نیاز است. در خط جدید JNSD ، مصرف انرژی تا 67 درصد کاهش می یابد و مصرف آب مورد استفاده برای تمیز کردن محل ، عقیم سازی و تغییر محصول تا 50 درصد کاهش می یابد.

ماریا نورلین (مدیر تولید خط نوشیدنی شرکت تتراپک) می گوید: ” تقسیم خط جدید طراحی شده  دو جریان تولید جداگانه به ما این امکان را می دهد تا به مشتریان خود  که به محافظت از محیط زیست اهمیت می دهند کمک کنیم  و صنعت را قادر می سازد تا در تلاش برای  داشتن محیط زیستی سالم  موثر باشد.”

نورلین گفت: “بعد از سالها تلاش، ما  فرصت های جدیدی را برای مشتریان خود در افق پیش رو می بینیم، چون این روزها مردم به طور قابل توجهی به دنبال راه هایی برای زندگی سالم تر هستند و این روند در طول گسترش کووید 19 سرعت یافته است. ما امیدواریم که این خط تولید جدید بتواند به مشتریان کمک کند تا فرصتهای رشد را برای خود افزایش دهند”.

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*