تغییر زبان

تترا پک چیست؟

تترا پک چیست؟

by ehsan12, 29 ژوئن, 2020

تتراپک نام یک شرکت چند ملیتی بسته بندی سوییسی الاصل است که در سال 1915 توسط روین راوزینگ بنیان گذاری شد. اولین محصول تتراپک پاکتی کاغذای برای نگهداری و حمل شیر بود.

شرکت تتراپک در سال 2020 برای اولین بار یک خط تولید کم مصرف برای نوشیدنی ها ، نکتارها و شهدها  (JNSD)  به منظور افزایش راندمان تولید نوشیدنی ها راه اندازی کرده است.

 

 

این سیستم شامل ترکیبی منحصر به فرد از پاستوریزاسیون ، فیلتراسیون و فناوری نور uv برای تصفیه نوشیدنی ها در دو جریان جداگانه است که  این دو جریان به طور نامحسوس در نهایت با یکدیگر مخلوط می شوند. این روش از طریق تقسیم خط اصلی JNSD به دو فرآیند ، سود قابل توجهی برای شرکت سازنده نوشیدنی دارد.

شرکت تتراپک عنوان نموده است که نیاز به تجدید نظر در روش JNSD و یافتن راه حل مناسب تر دارد اما با این حال، این روش باز هم سطح بالایی از ایمنی مواد غذایی و تضمین کیفیت را برای مشتریان فراهم می کند. راه اندازی خط تولید جدید JNSD با کمترین مصرف انرژی، بهترین خط عملی برای ترکیب این خط با سیستم آسپتیک است .

در خط تولید جدیدی که توسط تتراپک طراحی شده است به جای این که کل حجم محصول پاستوریزه شود، آب به صورت جداگانه با فیلتراسیون و سیستم نور  uv  تصفیه می شود و کنسانتره پاستوریزه می شود. به این ترتیب به انرژی کمتری نیاز است. در خط جدید JNSD ، مصرف انرژی تا 67 درصد کاهش می یابد و مصرف آب مورد استفاده برای تمیز کردن محل ، عقیم سازی و تغییر محصول تا 50 درصد کاهش می یابد.

ماریا نورلین (مدیر تولید خط نوشیدنی شرکت تتراپک) می گوید: “تصمیم ما برای تقسیم خط JNSD موجود به دو جریان تولید جداگانه به ما این امکان را می دهد تا به مشتریان خود در دستیابی به اهدافی مثل محافظت از محیط زیست کمک کنیم و صنعت را قادر می سازد تا در تلاش برای پایداری جهانی موثر باشد.”

نورلین گفت: “بعد از سالها رشد کم، ما  فرصت های جدیدی را برای مشتریان خود در افق پیش رو می بینیم چون این روزها مردم به طور قابل توجهی به دنبال راه هایی برای زندگی سالم تر هستند و این روند در طول گسترش COVID-19 سرعت یافته است. ما امیدواریم که این خط تولید جدید بتواند به مشتریان کمک کند تا فرصتهای رشد را به روشی با صرفه تر جذب کنند. ”

دانشمندان و مهندسین شرکت Tetra Pak اهدافی را برای تجدید نظر و طراحی مجدد خط تولید JNSD تعیین کرده اند.

سال گذشته ، یک کاغذ سفید که حاوی مفهوم تولید بود ، منتشر شد که در کارگاه فنی انجمن آب میوه و سبزیجات در مارس 2019 ارائه شد.

در اکتبر 2019 در اجلاس آبمیوه ، ارائه مفهوم تولید جدید با دریافت جایزه نوآوری IFU 2019 به دست آورد.

از جمله سایر پیشرفت های F&B تتراپک، این است که متخصصین بسته بندی اخیراً اولین خط کامل تولید محصولات پنیر سفید را با یک راه حل کاملاً خودکار و یکپارچه برای اطمینان از استاندارد بالای ایمنی مواد غذایی و سرعت در بازار راه اندازی کرده اند. خط تولید جدید تولید کنندگان شیر سفید و سازندگان پنیر سنتی را قادر می سازد تا فرصت های موجود در پنیر سفید را کشف کنند. بازار اصلی این سرویس خاورمیانه بزرگ – ترکیه ، ایران و مصر است و اروپا به عنوان یک بازار کلیدی ثانویه است.

بدون دیدگاه


پاسخ دادن

Your email address will not be published Required fields are marked *

می توانید از تگ های HTML نیز استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*