Menu

Switch Language

“تاثیر کرونا بر بازار صنایع غذایی”

“تاثیر کرونا بر بازار صنایع غذایی”

by سیدمسعود تقوی, 10 اکتبر, 2020

ویروس کووید 19 :

در خانواده ویروس هایی به نام Coronaviridae است.

غشای این ویروس ها مشتق شده از میزبان است و دارای گلیکوپروتئین هایی می باشد که همانند میخ (spike) روی آن قرار گرفته اند و و ژنوم را احاطه کرده است که آن هم در نوکلئوکپسید محصور می باشد که در حالت غیرفعال به صورت مارپیچ قرار می گیرد اما در حالت فعال ویروس شکل کروی پیدا می کند.

مدت زمان بقای کرونا ویروس 2-12 ساعت روی سطوح و 1-2 روز در مدفوع می باشد.گزارشات از علائم خفیف تا بیماری شدید و مرگ برای بیماری کرونا 2019 حاکی از آنست که علائم می‌توانند از 2 تا 14 روز پس از قرارگیری در معرض ویروس پدیدار شوند:

تب

سرفه

تنگی نفس

 

تغییرات صنعت غذا در شرایط کرونا:

یکی از حوزه‌های اقتصاد که با شیوع ویروس جدید کرونا موسوم به کووید-۱۹ بیشترین آسیب را متحمل شده، حوزه صنایع غذایی است. با به قرنطینه رفتن مردم جهان، دنیای مجازی از اخبار مربوط به کمبود مواد غذایی در سوپرمارکت‌ها پر شد. این در حالی است که تولیدکنندگان مواد غذایی هشدار دادند که ذخایر انبارهایشان پر شده است و حالا مجبورند بخشی از آن را به‌عنوان زباله دور بریزند. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» بی‌بی‌سی در گزارشی به بررسی پنج مسیری پرداخته است که ویروس کرونا از طریق آنها زنجیره عرضه غذایی در سراسر جهان را دچار اختلال کرده است.

1-دور ریخته شدن شیرها

2-تبدیل شدن محصولات کشاورزی به زباله

3-کمبود کارگران کافی

4-تغییر عادت‌های خرید

5- دست نخورده ماندن موجودی انبارها

در زیر  به بررسی یکی از جدیدترین خبرهایی که در کشورهای خارجی در حوزه صنایع غذایی منتشر شده است می پردازیم:

 استفاده از غذاهای منجمد در طول کووید 19 افزایش می یابد، این موضوع برای بحث آینده نگری تامین کنندگان مورد توجه قرار گرفته است.

فروش مواد غذایی منجمد در دوره  کووید 19  افزایش یافته است زیرا مصرف کنندگان غالباً برای انواع وعده های غذایی به غذاهای  فریزری روی می آورند. تامین کنندگان در این فضا در حوزه مواد اولیه، مواد افزودنی غذایی، نگهدارنده ها و رنگ های طبیعی خوراکی، از این فرصت استفاده می کنند. در همین حال ، بحث ماندگاری غذاهای منجمد از طریق مدلهای جدید بسته بندی سازگار با محیط زیست افزایش می یابد.

در بین غذاهای آماده “غذاهای منجمد” از نظر وعده غذایی رتبه اول را به خود اختصاص می دهند. نوآوری در تولید غذاهای آماده ادامه دارد و در این بین رشد چشمگیری در غذاهای حاوی پروتئین های گیاهی و حاوی سبزیجات مشاهده شده است.

یان گرت ، مدیر فروش تجاری در کری فود می گوید “دسته مواد غذایی منجمد بیشترین استفاده را در دوران کووید 19 داشه است. همین امر تولید کنندگان کشورهای خارجی را به تهیه فریزرهای بزرگ یا حتی اجاره کردن فریزرهای بزرگ وادار کرده است و زمینه ای را برای تولید محصولات جدید فراهم نموده است”.

تولید کنندگان از این تغییر استقبال نموده و با دنبال روش های نوین تولید محصولات منجمد به خصوص میوه ها هستند.

 

 

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*