Menu

Switch Language

“جالب ترین عادات غذایی در کشورهای مختلف جهان”

“جالب ترین عادات غذایی در کشورهای مختلف جهان”

by ehsan12, 7 دسامبر, 2020

همراهان ارزشمند فریر امروز می خواهیم با شما در مورد عادات غذایی کشورهای مختلف با شما صحبت کنیم.

عادات غذایی مردم هر کشور بستگی زیادی به فرهنگ، آداب و رسوم، شرایط آب و هوایی و… دارد. اگر شما هم مثل ما به این موضوع علاقمند هستید پس با ما همراه باشید.

ژاپن:

از جمله سالم ترین غذاهای جهان می توان به غذاهای ژاپنی ها اشاره کرد. مصرف غذای سالم یکی از دلایلی است که باعث طولانی شدن عمر ژاپنی ها شده است.

از ویژگی های بارز غذاهای ژاپنی داشتن کلسترول و کالری کم و مقادیر بالای فیبر است. آنها در هر وعده مقدار کمی غذا مصرف می کنند و به همین خاطر در ژاپن معظل چاقی وجود ندارد.

یک عادت جالب ژاپنی ها صرف سوپ در وعده صبحانه است.

در ژاپن به جای قاشق و چنگال از دو چوب استفاده می شود که به آنها “هاشی” می گویند. آنها غذای خود را در پیاله های کوچک میل می کنند. قبل از غذا باید لیوان نوشیدنی افراد پر باشد و اگر در حین غذا خوردن تمام شد حتما باید توسط خانم خانواده پر شود.

در ژاپن به جای قاشق و چنگال از دو چوب استفاده می شود که به آنها “هاشی” می گویند. آنها غذای خود را در پیاله های کوچک میل می کنند. قبل از غذا باید لیوان نوشیدنی افراد پر باشد و اگر در حین غذا خوردن تمام شد حتما باید توسط خانم خانواده پر شود.

در ژاپن غذا خوردن با صدای بلند مرسوم است. در فرهنگ مردم این کشور، با صدا غذا خوردن میزان تعریف و رضایت شما را از دستپخت آشپز می رساند. پس هر چه غذا خوردنتان با صدای بلندتر باشد، نشان از لذت بردن بیشتر از غذاست. مردم ژاپن معتقدند که با صدا غذا خوردن باعث می شود طعم غذاها را بهتر متوجه شوید.

هند:

هندی ها هم عادات مخصوص به خود را دارند. مثلا در خوردن غذا اسراف نمی کنند.  معتقدند افراط در غذا مانع رشد جسمی و فکری شان می شود. به همین دلیل باید غذای مصرفیشان به چرخه طبیعت نزدیک باشد. بنابراین عقیده دارند استفاده از غذاهایی مثل گوشت و مرغ که برای به دست آوردنشان باید موجود زنده ای را کشت و چرخه طبیعت را بهم زد آرامش روحی شان را بهم می ریزد.

همچنین در هر منطقه از هند عادات غذایی مختلف است. مثلا در جنوب هند غذاهای تند، در غرب غذاهای شیرین و در شمال غذاهای تند و روغنی مصرف می کنند. یک نکته جالب دیگر درمورد مردم هندوستان این است که مردم محروم جامعه از غذاهای تندتری استفاده می کنند و غذای افراد مرفه از تندی کمتری برخوردار است.

در منوی هندوها نان لواش، گوشت، سبزیجات تازه و برنج باسماتی زیاد استفاده می شود. همچنین استفاده از ماست و عدس هم جایگاه خاصی دارد.

یکی از نکات اصلی در فرهنگ هندی ها غذا خوردن با دست است. آنها بر این باورند که غذا خوردن با دست باعث می شود طعم غذا را بهتر حس کنند و لذت بیشتری از غذا ببرند. غذا خوردن با دست فقط با دست راست جایز است و در فرهنگ آنها غذا خوردن با دست چپ توهین به میزبان تلقی می شود.

مکزیک:

رژیم غذایی مردم مکزیک با منطقه ای در آمریکا به نام Mesoamerica ترکیب و پیوستگی دارد که در نوع خود فوق العاده متنوع و جذاب است.

غذاهای مکزیکی تنوع زیادی در ترکیب مزه ها، رنگ ها،چاشنی ها و گوناگونی مواد اولیه دارند.

همه فکر میکنند که غذاهای مکزیکی تند هستند. در صورتی که طعم ملایم فلفلی را به همراه چاشنی زیره و ترشی لیمو دارند. در مکزیک هم جغرافیای محل و تفاوت های قومیتی بر روی تنوع غذایی موثر است. در این کشورگوشت گاو، بز و شتر مرغ بیشتر استفاده می شود. می توان گفت که آووکادو و برگ های آن در غذاهای مکزیکی استفاده فراوان دارند. همچنین از پودر خشک آووکادو نیز به عنوان ادویه در تهیه غذاهای مکزیکی استفاده می شود.

در مکزیک بعد از ذرت، برنج در زمره غلات پر مصرف قرار دارد. از ذرت در تهیه نان ترتیلا استفاده می شود.باید بگوییم که مردم عاشق شکلات هستند و در ابتدا آن را به صورت نوشیدنی مصرف می کردند.

 دوستان عزیز، امروز با آداب و رسوم غذایی سه تا از کشورهای دنیا آشنا شدیم. اگر به این موضوع علاقمند هستید و می خواهید با کشورهای بیشتری آشنا شوید پس با ما همراه باشید.

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*