Menu

Switch Language

دانستنی های جالب درمورد شکلات”

دانستنی های جالب درمورد شکلات”

by ehsan12, 28 دسامبر, 2020

تعریف شوکولیک:

حتما این نکته برایتان جالب است که به فرد عاشق شکلات “شوکولیک” گفته می شود، پس شوکولیک های عزیز بیایید با هم سفری شکلاتی داشته باشیم

تعریف شکلات:

به خوراکی های مشتق شده از کاکائو، شکلات گفته می شود. این ماده غذایی انرژی زا و خوشمزه از ترکیب کره کاکائو، شکر، شیر و پودر کاکائو با نسبت های مختلف تولید می شود.

تاریخچه شکلات:

فاتحان اسپانیایی، اولین بار کاکائو را برای نشان دادن به پادشاه و ملکه اسپانیا از آمریکا به اروپا آوردند و بسیار مورد توجه آن ها قرار گرفت. طی مدت کوتاهی کاکائو  جزو مواد غذایی قاره اروپا قرار گرفت.

خاستگاه دانه کاکائو مکزیک، آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی می باشد. حداقل به مدت 3000 سال است که در این منطقه کشت می شود. این محصول در آمریکای مرکزی نوعی کالای لوکس به حساب می آمد و در زمان هیا قدیم از دانه های کاکائو به عنوان پول هم استفاده می کردند. در قرن 17، شکلات در اروپا کالای گران قیمتی محسوب می شد و تنها ثروتمندان از آن استفاده می کردند. در قرن 18 میلادی هلندی ها روشی اختراع کردند که چربی دانه های کاکائو را گرفته و از آن کره کاکائو تهیه کردند. این روش به نام والتر چارج من ثبت شده است. بعد از آن با روش قلیایی کردن، شکلات را تلخی زدایی کردند و از آن زمان شکلات ها به شکل امروزی تهیه شدند.

خواص شکلات:
شکلات سیاه به دلیل خواص آنتی اکسیدانی بییشتر برای مصرف بهتر است و شکلات از پوکی استخوان جلوگیری کرده و آن را به تعویق می اندازد. مصرف روزانه مقدار کمی شکلات تیره برای سالم نگه داشتن قلب و کاهش کلسترول بد بسیار مفید است.

خوردن شکلات(مخصوصا شکلات تلخ) باعث ایجاد دوپامین و ایجاد احساس خوشحالی در مغز می شود.

انواع شکلات:

معمولا شکلات ها را با شیر ترکیب کرده و تولید می کنند. هر چه درصد شکلات استفاده شده بیشتر باشد سیاه تر و تلخ تر است. شکلات ها از 10% تا 99% طبقه بندی می شوند. گاهی اوقات اسانس های میوه ای را نیز برای طعم دار کردن شکلات به آن اضافه می کنند.

یکی از افزودنی هایی که برای کاهش قیمت تمام شده شکلاتبه آن اضافه می کنند موم پارافین می باشد. شکلات هایی که در آن ها از پارافین استفاده شده است در دمای بدن به سرعت ذوب نمی شوند و با این روش قابل شناسایی هستند.

تاریخچه شکلات در ایران:

اولین کارخانه شکلات سازی حدودا 60 سال پیش توسط دو برادر روسی در تبریز راه اندازی شد. محصولات آن ها در ابتدا تافی و آبنبات برای کودکان بود اما به تدریج کار خود را گسترش دادند و کارخانه های متعددی در کشور انواع شکلات ها را در شکل ها و طعم های متنوع تولید کردند. امروزه انواع تافی، کارامل، کارولین و شکلات های مغزذار با بسته بندی های متنوع تولید می شوند.

برندهای معروف تولید کننده شکلات در جهان

۱- شکلات فررو روشرFerrero Rocher  : کشور ایتالیا

۲- شکلات گیلیان  GUYLIAN: کشور بلژیک

۳- شکلات توبلرون: Toblerone کشور سوئیس

۴- شکلات کدبری | Cadbury: کشور بریتانیا

۵- شکلات لیندت اند اشپرونگلی : Lindt and Sprungli کشور سوئیس

۶- شکلات مارس :Mars کشور انگلیس

۷- کیت کت  KitKat

8- شکلات اسنیکرز :Snickersکشور آمریکا

 

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*