Menu

Switch Language

“مواد تشکیل دهنده سوسیس و کالباس گیاهی”

“مواد تشکیل دهنده سوسیس و کالباس گیاهی”

by ehsan12, 21 جولای, 2020

سوسیس چیست؟

سوسیس نوعی غذای آماده می باشد که از گوشت چرخ کرده و گاها همراه با چربی، نمک، ادویه و سبزیجات معطر تهیه می شود.

روی سوسیس ها نوعی پوشش قرار می گیرد که در زمان های قدیم این پوشش را از روده حیوانات تهیه می کردند. امروزه جنس این پوشش ها معمولا از کلاژن، سلولز یا حتی پلاستیک تهیه می شوند. به دلیل استفاده از مواد نگهدارنده مثل نیترات در فرمولاسیون، مدت زمان نگهداری طولانی دارند.

 

 

تاریخچه سوسیس  و کالباس در ایران:

ایرانیان از زمان های قدیم با این محصول غذایی فرنگی که در روده حیوانات پر شده بود آشنا بودند. با این حال تهیه سوسیس و کالباس در ایران در مقیاس کارخانه ای اولین بار در بندر انزلی (سال 1307) توسط فردی روسی به نام افونامو انجام شد که با یک ماشین کوچک و دستی شروع به تولید این محصولات نمود. در سال 1309 شمسی فرد دیگری به نام لیشنیسکی در بندر انزلی کارخانه کوچکی با ظرفیت 50-40 کیلوگرم در روز راه اندازی کرد و در سال 1312 کارخانه خود را به تهران منتقل کرد. در آنجا به کمک فردی به نام آرزومان آوانسیان (فردی روسی که قبلا کارخانه سوسیس کالباس خود را در روسیه راه اندازی کرده بود) و یک شخص آلمانی مدتی کار کردند و سپس کارخانه را به آرزومان واگذار کرد. در سال 1337 شمسی اولین کارخانه بزرگ سوسیس و کالباس به نام آرزومان در یافت آباد تهران تاسیس شد. این کارخانه پس از انقلاب تحت عنوان گوشتیران فعالیت خود را ادامه داد.

 

 سوسیس گیاهی چیست؟

سوسیس‌های گیاهی که در فرمولاسیون آن ها از گوشت استفاده نمی شود و می توان از سویا، توفو، ذرت یا مخلوط پنیر و نان به عنوان جایگزین گوشت و سایر افزودنی های مجاز خوراکی استفاده کرد.

شرکت انگلیسی تولید محصولات بر پایه گیاهی، دستور العمل هاي بهتري را براي تولید سوسيس و همبرگر با استفاده از پروتئين نخودفرنگي به منظور شبیه سازی طعم و بافت گوشت تدوین کرده است. این محصولات به عنوان محصولات نسل جدید عنوان شده اند تا افزایش تقاضا در دسته محصولات گیاهی را افزایش دهند.

این شرکت می گوید که خود را بزرگ ترین برند تولید کننده جایگزین محصولات گوشتی بریتانیا می داند، در حال تهیه دستورالعمل جدید برای استفاده از  پروتئین نخود فرنگی برای سوسیس ها و برگرهای با بسته بندی دو لایه است که طعم و بافتی بسیار شبیه به گوشت را ایجاد می کند. در این دستورالعمل با حذف سویا، محصول ضمن داشتن پروتئین و فیبر بالا و سطح کم چربی اشباع شده، برای استفاده افرادی که به سویا حساسیت دارند بسیار مناسب است.

شرکت Meatless در سال 2016  آغاز به کار کرد. این امر به منظور ارتقاء سلامت مردم از طریق افزایش کیفیت محصولات غذایی و حمایت از محیط زیست است.

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*