تغییر زبان

“سوسیس های گیاهی”

“سوسیس های گیاهی”

by ehsan12, 21 جولای, 2020

سوسیس چیست

سوسیس نوعی غذای آماده می باشد که از گوشت چرخ کرده و گاها همراه با چربی، نمک، ادویه و سبزیجات معطر تهیه می شود.  روی سوسیس ها نوعی پوشش قرار می گیرد که در زمان های قدیم این پوشش را از روده حیوانات تهیه می کردند. امروزه جنس این پوشش ها معمولا از کلاژن، سلولز یا حتی پلاستیک تهیه می شوند. به دلیل استفاده از مواد نگهدارنده مثل نیترات در فرمولاسیون، مدت زمان نگهداری طولانی دارند.

 

 

تاریخچه سوسیس  و کالباس در ایران:

ایرانیان از زمان های قدیم با این محصول غذایی فرنگی که در روده حیوانات پر شده بود آشنا بودند. با این حال تهیه سوسیس و کالباس در ایران در مقیاس کارخانه ای اولین بار در بندر انزلی (سال 1307) توسط فردی روسی به نام افونامو انجام شد که با یک ماشین کوچک و دستی شروع کرد. در سال 1309 شمسی فرد دیگری به نام لیشنیسکی در بندر انزلی کارخانه کوچکی با ظرفیت 50-40 کیلوگرم در روز راه اندازی کرد و در سال 1312 کارخانه خود را به تهران منتقل کرد. در آنجا به کمک فردی به نام آرزومان آوانسیان (فردی روسی که قبلا کارخانه سوسیس کالباس خود را در روسیه راه اندازی کرده بود) و یک شخص آلمانی مدتی کار کردند و سپس کارخانه را به آرزومان واگذار کرد. در سال 1337 شمسی اولن کارخانه بزرگ سوسیس و کالباس به نام آرزومان در یافت آباد تهران تاسیس شد. این کارخانه پس از انقلاب تحت عنوان گوشتیران فعالیت خود را ادامه داد.

 

 

 سوسیس گیاهی چیست؟

سوسیس‌های گیاهی که در فرمولاسیون آن ها از گوشت استفاده نمی شود و می توان از سویا، توفو، ذرت یا مخلوط پنیر و نان به عنوان جایگزین گوشت و سایر افزودنی های مجاز خوراکی استفاده کرد.

شرکت انگلیسی تولید محصولات بر پایه گیاهی ( The Meatless Farm Co )، دستور العمل هاي بهتري را براي تولید سوسيس و همبرگر با استفاده از پروتئين نخودفرنگي به منظور شبیه سازی طعم و بافت گوشت تدوین کرده است. این محصولات به عنوان نسل جدید عنوان شده اند تا افزایش تقاضا در دسته محصولات گیاهی را افزایش دهند. دستورالعمل جدید پس از گسترش اخیر در بازار جهانی مواد غذایی با پایه گیاهان با همکاری جدید با شرکت گوستو، رشد خود را ادامه می دهد.

این شرکت می گوید که خود را بزرگ ترین برند تولید کننده جایگزین محصولات گوشتی بریتانیا می داند، در حال تهیه دستورالعمل جدید پروتئین نخود فرنگی برای سوسیس ها و برگرهای با بسته بندی دو لایه برای تهیه طعم و بافتی بسیار شبیه به گوشت است. در این دستورالعمل با حذف سویا، محصول ضمن داشتن پروتئین و فیبر بالا و سطح کم چربی اشباع شده، برای استفاده افرادی که به سویا حساسیت دارند بسیار مناسب است.

این شرکت سرمایه گذاری های زیادی را برای توسعه محصول جدید انجام داده است، که تمامی آنها به رهبری دانشمند سابق مواد غذایی دکتر پیت هینز است.

هدف شرکت از زمان راه اندازی ایجاد یک سیستم غذایی پایدار برای مردم جهان به منظور کاهش مصرف گوشت است. مزه و بافت مهم ترین موانع این امر برای گوشتخواران بوده است به همین دلیل برنامه ریزی برای تولید این محصول خوشمزه تیم این شرکت را بسیار هیجان زده کرده است. آنها ادعا دارند “ما شاهد تغییر نگرش مصرف کننده نسبت به غذاهای گیاهی هستیم ، این یک خلاء وگان نیست بلکه یک جنبش اصلی است. بیش از هفت نفر از ده نفر خریدهای مکرر محصولات ما را انجام می دهند و ما پیش بینی می کنیم هرچه تعداد بیشتری از محصولات خوب ما را امتحان کنند ، حتی بیشتر آنها را دوباره و دوباره خریداری می کنند. ”

مزرعه Meatless از رشد چشمگیر فروش سالانه ناشی از نگرانی های بهداشتی ، محیط زیست و رفاه خبر داده است. این شرکت کمپین هایی را درمورد محصولات بر پایه گیاهی راه اندازی کرده است که توسط روابط عمومی، تبلیغات دیجیتال و رسانه های اجتماعی پشتیبانی می شود.

مزرعه Meatless در سال 2016 توسط Morten Toft Bech آغاز به کار کرد. این امر به منظور ارتقاء سلامت مردم از طریق بهتر  کردن کیفیت غذا خوردن ضمن حمایت از محیط زیست و کاهش وابستگی جهان به کشاورزی فشرده است. این صنعت اخیراً به دلیل نوآوری خود توسط این محصولات شناخته شد و جوایز فدراسیون غذا و نوشیدنی بهترین کسب و کار نوظهور را به دست آورد.

بدون دیدگاه


پاسخ دادن

Your email address will not be published Required fields are marked *

می توانید از تگ های HTML نیز استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*