Menu

Switch Language

98039807

شرکت Aryballe از حسگر بویایی NeOse Pro پرده برداری کرد

by عبدالخالق گلکار, 7 ژانویه, 2017

تولید سنسورهای تشخیص دهنده بو به سادگی دوربین ها و میکروفون ها نبوده و بسیاری از شرکت ها از تولید آن ناامید شده اند. اما هنوز یک کمپانی با نام «Aryballe Technologies» وجود دارد که با محصول جدیدش برای تشخیص بوهای مختلف در نمایشگاه CES ظاهر شده است که جز حسگر بویایی است.

گجت مذکور دومین نسخه پیش نمایش است که «NeOse Pro» نامیده می شود. زمانی که کاربر لوله نازک واقع در انتهای دستگاه را به سمت منبع بو می گیرد، با استفاده از حسگرهای شیمیایی و سیستم اپتیکال مولکول های رایحه شناسایی شده و با اطلاعات موجود در پایگاه داده خود تطبیق داده می شود.

نرم افزار مربوطه که روی آیفون قابل نصب است، می تواند در عرض 15 الی 30 ثانیه اطلاعات مربوط به رایحه را ثبت کرده و اگر با دیتابیس موجود مطابقت داشت آن را شناسایی کند.

ویژگی ها حسگر بویایی

«NeOse Pro» دارای یک دیتابیس عمومی است و شرکت های مختلف می توانند رایحه های مربوط به محصولات خود را در آن ثبت کرده و مقایسه کنند.

گجت پرده برداری شده برای مصارف خانگی نبوده و در آینده شرکت های تجاری می توانند «NeOse Pro» را با مبلغی در حدود 10000 تا 15000 دلار خریداری کنند.

گفتنی است کمپانی سازنده اعلام کرده که بازار اصلی حسگرهای تشخیص بو، صنعت های لوازم آرایشی و خوراکی ها هستند که می توانند برای کنترل کیفیت محصولات خود از «NeOse Pro» استفاده کنند.

همچنین می توان از محصول مذکور در تشخیص کیفیت هوای شهرها و یا شناسایی بوی ناشی از نشت مدفن های زباله بهره برد.

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*