Menu

Switch Language

“شکلات کیت کت”

“شکلات کیت کت”

by ehsan12, 10 آگوست, 2020

اسم کیت کت اولین بار چگونه به وجود آمد؟

این نام اولین بار در قرن 17 در اواخر دهه‌ی 90 میلادی به کار رفت، کلوپ kit-cat  به گردهمایی طرفداران یک جنبش سیاسی گفته می‌شد که آن زمان در یک شیرینی فروشی تجمع می کردند. نام صاحب این شیرینی فروشی کریستوفر بود که در پختن کیک های گوشتی مهارت و تخصص داشت.  به همین خاطر آن را با نام خودش در کنار عبارت کیت کت عنوان کرد.

هر دو شرکت هرشی و نستله  و  شکلات‌های کیت کت را تولید می‌کنند.

تعداد قطعات و اندازه شکلات های کیت کت در جاهای مختلف جهان با هم فرق می کند

شرکت نستله سالیان سال شکلات های کیت کت را در خاورمیانه به صورت سه تکه به فروش می رساند تا با درآمد افراد بومی متناسب باشد، در حالی که در ژاپن اندازه های مختلفی از شکلات عرضه می شد: از اندازه بسیار بلند (اصطلاحا چوبی) گرفته تا شکلات هایی به اندازه نصف انگشت (اصطلاحا ریز). کیت کت در استرالیا و نیوزیلند به صورت شکلات های 12 تکه ای هم عرضه می شد.

تنوع طعمی شکلات های کیت کت در جهان

شرکت هرشی در آمریکا کماکان درمورد طعم کیت کت هایش محافظه کار است و شکلات های تلخ، سفید، شیری و چند طعم فصلی تولید می کند. اگر به خارج از کشور سفر کنید، ممکن است با کیت کت هایی با طعم چیز کیک، کوکی و خامه ای مواجه شوید.

بیش از 200 نوع طعم برای کیت کت در ژاپن

کشورهایی مثل انگلستان و فیلیپین چندین نوع کیت کت طعم‌دار جذاب دارند، اما از نظر گستردگی در تنوع طعمی، هیچکدام به پای ژاپن نمی رسند. ژاپن، طعم‌های مختلف بر اساس ذائقه منطقه‌ای ارائه می دهد مثل خربزه‌ی یوباری، ذرت، سویای سبز، گیلاس  و…

 

 

 

تولید کیت کت های قابل طبخ توسط ژاپن

ژاپن برای اینکه پیشرفت خود را برای رهبری جهان در عرصه‌ی نوآوری در تولید کیت کت ثابت کند، کیت کت هایی را تولید کرد که قابل طبخ بودند. این کیت کت ها شکلات‌های کوچکی هستند که در خمیر پوشانده شده و به آن‌ها طعم‌‌هایی مثل چیزکیک و پودینگ اضافه شده است. زمانی که این محصول در ژاپن به بازار  عرضه شد تحولی را در صنعت غذا به وجود آورد. این نوع کیت کت ها را می توان در فروشگاه های مواد غذایی بومی تهیه کرد.

بسته بندی اوریگامی شرکت نستله برای کیت کت

شرکت نستله ژاپن از سال 2019 در حال تحقیق برای جایگزین کردن بسته بندی کاغذی، 100 درصد زیست تخریب پذیر و قابل بازیافت می باشد و این تحقیقات تا سال 2025 ادامه دارد.  در سال 2020 این شرکت یک ایده زیبا  برای بسته بندی پیشنهاد داد که می توان از این بسته بندی ها برای خلق کاردستی های اوریگامی استفاه کرد. این کار زیبا نشان دهنده  افکار سنتی مردم ژاپن و به مفهوم آرزو کردن است. این عمل، ابتکاری منحصر به فرد برای نام تجاری کیت کت است که به عنوان ابزاری ارتباطی برای نشان دادن احساس تشکر و پشتیبانی از مشتری ها و دوستان شرکت نستله می باشد.

نام تجاری KitKat از عبارت ژاپنی kitto katus ، به معنی “شما مطمئنا برنده خواهید شد” گرفته شده است. بنا بر گزارش ها ، این حسن انتخاب نقش زیادی در محبوبیت این شکلات در کشور دارد و بخشی از تقاضای موجود برای کیت کت  کاملا به خاطر تشابه غیر عمدی نام آن با عبارت kitto katsu است. به مروز زمان، کیت کت  ها به یک مایه‌ی خوش شانسی و هدیه‌ا‌ی معروف تبدیل شدند.

این ایده نوین در بسته بندی، بازخورد خوبی را در صنعت شکلات داشته است. امروزه ما وارد دوران جدیدی شده ایم که استفاده از بسته بندی های کاغذی قابل بازیافت نسبت به بسته بندی های پلاستیکی به علت حساسیت نسبت به پلاستیک، افزایش یافته است. بنابراین این محصول با توجه به داشتن بسته بندی قابل بازیافت و حتی قابل استفاده برای تهیه کاردستی های اوریگامی به خوبی مورد توجه قرار گرفته و توانسته است در بازار جایگاه قابل توجهی را پیدا کند. شرکت نستله در نظر دارد تا سال 2025، از بسته بندی هایی که 100 درصد قابل استفاده مجدد یا قابل بازیافت هستند، برای محصولاتش استفاده کند.

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*