Menu

Switch Language

مهم ترین خواص فلفل چیلی برای سلامتی

مهم ترین خواص فلفل چیلی برای سلامتی

by ehsan12, 6 جولای, 2020

فلفل “چیلی” چگونه کشف شد؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که غذاهای تند را می پسندند پیشنهاد میکنم این مطلب را بخوانید:

فلفل ها انواع مختلف دارند که با توجه به واریته ای که دارند میزان و شدت تندی در آن ها متفاوت است. یک واریته خاص از فلفل که در تهیه غذاهای تند مخصوصا سس کچاپ تند استفاده می شود، فلفل چیلی می باشد. اما منشا فلفل های چیلی از کجاست؟

تاریخچه فلفل های چیلی از آمریکای مرکزی شروع می شود.

فلفل های چیلی هر روز توسط یک چهارم از جمعیت کره زمین در سراسر جهان مصرف می شوند. آنها بوته های چند ساله متعلق به خانواده کاپسیکوم هستند و برای اکثر جهان کاملاً ناشناخته بودند تا اینکه کریستوفر کلمب در سال 1492 وارد دنیای جدیدشد.

 

 

چرا خوردن فلفل چیلی باعث می شود در دهان احساس سوختگی کنید؟

قبل از اینکه به تاریخچه چیلی بپردازیم ذکراین نکته قابل توجه است که سوزش و درد کوتاهی که هنگام خوردن فلفل دلمه احساس می کنید ناشی از ترکیبی به نام کاپسایسین است. مصرف کپسایسین باعث تحریک گیرنده های درد در بدن می شود تا به شما هشدار دهند که شما ناخودآگاه کار کمی خطرناکی انجام داده اید.

هدف اصلی آنها هشدار بدن نسبت به گرمای دریافت شده است. مثال مشابه این مکانیسم را هنگام دست زدن ناگهانی به تابه داغ احساس می کنید. این احساس سوختگی گیرنده TRPV1 را فعال می کند که ممکن است باعث شود احساس کنیم که دهان ما در آتش واقعی قرار دارد، اما دانشمندان می گویند هیچ آسیبی به بافت وارد نشده است و تنها  یک سکسکه مغزی اتفاق افتاده است و گیرنده های درد از این طریق مغز ما را فریب می دهند که فکر کند زبان ما در آتش است.

در زیر به بررسی خواص این فلفل می پردازیم.

ترکیبات مفید فلفل های چیلی:

فلفل های چیلی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مختلف هستند. با این حال، از آنجا که به مقدار بسیار جزئی مصرف می شوند، سهم آنها در مصرف روزانه شما بسیار کم است.

1- ویتامین A: فلفل قرمز از نظر سرشار از بتاکاروتن است، که در بدن به ویتامین A تبدیل می شود.

2-ویتامین B6: این ویتامین از خانواده B در متابولیسم انرژی نقش دارد.

3-ویتامینC: فلفل های چیلی منبع بسیار خوبی از این آنتی اکسیدان قدرتمند هستند ، که برای بهبود زخم و عملکرد سیستم ایمنی بدن بسیار مفید هستند.

4-ویتامین K1: که همچنین به عنوان فیلوکینون شناخته می شود ، این ویتامین عامل انعقاد خون است و برای داشتن  استخوان ها و کلیه های سالم ضروری است.

5-پتاسیم:یک ماده معدنی ضروری رژیم غذایی است که در عملکردهای مختلف نقش دارد، مصرف پتاسیم ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.

6-مس: غالبا در رژیم غذایی غربی ، مس عنصری است که برای داشتن استخوانهای قوی و نورونهای سالم اهمیت دارد.

فواید سلامتی فلفل های چیلی:

علیرغم طعم سوزش، فلفل های چیلی از دیرباز ادویه ای سالم به حساب می آمدند. کپسایسین، که اصلی ترین ترکیب فعال زیستی گیاه در فلفل های فلفل قرمز است، خواص بی نظیری دارد.

با این وجود، مصرف زیاد فلفل های فلفل قرمز (یا کپسایسین) ممکن است با گذشت زمان باعث کاهش حساسیت در گیرنده های درد شود و توانایی شما را در احساس طعم سوزش فلفل را کاهش می دهد.

یک مطالعه نشان داد هنگامی که روزانه 2.5 گرم فلفل قرمز به افرادی که مبتلا به سوزش سر دل بودند داده می شد، در ابتدای درمان 5 هفته ای درد افزایش می یافت اما با گذشت زمان بهبود پیدا می کرد.

 

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*