Menu

Switch Language

“چندش آورترین غذاهای جهان”

“چندش آورترین غذاهای جهان”

by ehsan12, 11 ژانویه, 2021

دوستان ارزشمند فریر  اگر شما هم مثل ما کنجکاو هستید، بیایید با هم با چند تا از چندش آورترین غذاهای جهان آشنا شویم:

1-بالوت:

این غذا در واقع تخم اردکی است که در حال تبدیل شدن به اردک می باشد. این غذا از جوشاندن اردک زنده در حال کامل شدن درست می شود و با سرکه، نمک و فلفل طعم دار می شود. بیشتر در فیلیپین، ویتنام، کامبوج و لائوس مصرف می شود. بالوت ایده آل در ویتنام تخم اردک 21-19 روزه است اما در فیلیپین 17 روزه است.

2-رتیل سوخاری:

غذای محبوب مردم  کشورکامبوج می باشد.. در این کشور علاوه بر رتیل سوخاری، مار اسپایسی هم مصرف می شود که علاوه بر اینکه غذای مورد علاقه کامبوجی می باشد، هر ساله عده زیادی از گردشگران هم برای خوردن این غذا به کامبوج می روند.

 

 

3-کله گوسفند:

اگرچه کله پاچه یکی از محبوب ترین غذاها در فرهنگ ما ایرانی ها می باشد و خوردن آن برای ما خیلی عادی است، اما جالب است بدانید که  این غذا مورد علاقه نروژی ها نیز می باشد. آن ها این غذای سنتی را با کِز دادن و بعد پختن کله درست می کنند و سپس با کلم و سیب زمینی پخته میل می کنند، اما به خوردن «پاچه» علاقه چندانی ندارند.  جالب است بدانید که کله پاچه سومین غذای چندش آور جهان است.

4- کُره چشم ماهیِ تُن:

اگر بخواهیم یکی از غذاهای محبوب در ژاپن و کشورهای دیگر جنوب آسیا را معرفی کنیم این غذا “چشم ماهی تن” می باشد. این غذا، چرب و بسیار طعم دار است. به صورت خام خورده نمی شود و باید با حرارت ملایم پخته شود. معمولا برای بهتر شدن طعم آن، آب لیموی تازه، سس سویا، روغن کنجد، زنجبیل و نمک اضافه می کنند.

5- هاکارل:

در ایسلند غذایی به نام هارکارل سرو می شود. این غذا از گوشت کوسه ای که تخمیر شده و گرما دیده است تهیه می شود. از نظر ایسلندی ها طعم منحصر به فردی دارد. اما از نظر سرآشپزهای کشورهای دیگر  ، هاکارل “‌تنها بدترین، منزجر کننده‌ترین، و بد مزه‌ترین‌”‌ چیزی است که می توان خورد.

6- سوپ لانه‌ی پرنده:

همه ما با شنیدن نام خفاش و ویروس کرونا یاد چین می افتیم، از این به بعد با دیدن اسم غذاهایی که از پرنده ها تهیه می شوند به طور کلی فرهنگ غذایی چینی ها به ما یادآوری می شود. یکی دیگر از غذاهای محبوب چینی ها سوپ لانه ی پرنده می باشد.

صدها سال است که چینی‌ها از لانه‌های ساخته شده از بزاق پرندگان در تهیه غذاهایشان، به خصوص تهیه‌ی نوعی سوپ، استفاده می‌کنند. با این‌که قیمت  این لانه‌های خوراکی متفاوت است و برای هر گونه پرنده فرق دارد، به طور کلی سوپ لانه‌ی پرندگان یکی از گران‌قیمت‌ترین غذاهای روی زمین به شمار می‌رود؛ سوپ تهیه شده از گونه‌ی قرمز این لانه، کاسه‌ای ۱۰،۰۰۰ دلار قیمت دارد.

 

7-میگوی مست:

این غذا نیز در چین بسیار محبوب است. به این صورت تهیه می شود که میگوی زنده را در مشروب الکلی بسیار قوی می اندازند و سپس زنده زنده آن را میل می کنند. البته این غذا در برخی نواحی ایالات متحده نیز محبوبیت دارد، اما در این کشور، حداقل کمی میگو را می پزند.

 

8-فوگو:

فوگو  نیز یک غذای ژاپنی است که نام یک نوع بادکنک ماهی می باشد. این ماهی به شدت سمی است و قوانین ژاپن  تهیه این غذا را در رستوران ها به شدت تحت نظر دارد و تنها سرآشپزهای مجرب و تعلیم دیده مجاز به تهیه این غذا هستند. این ماهی ها آنقدر خطرناک هستند که استفاده از آن ها در خانه برای تهیه غذا منجر به مرگ افراد مختلفی شده است.

 

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*