Menu

Switch Language

“تغییر عادات غذایی بر اثر کرونا”

“تغییر عادات غذایی بر اثر کرونا”

by ehsan12, 7 سپتامبر, 2020

طعم دهنده های اومامی، کوکومی و طعم دهنده هایی که مقدار سدیم آن ها کمتر است، در طول دوران کووید 19 مصرف بیشتری داشته اند.

با توجه به  اینکه بسیاری از افراد در طول دوران کووید 19  در منزل قرنطینه شدند، استفاده از انواع تنقلات و اسنک ها افزایش یافته است.

در بین مواد غذایی، صنعت عطر و طعم با  تقاضای زیادی در بین مردم مواجه بوده است. مردم به دنبال امتحان طعم های هیجان انگیزی  هستند که در ذائقه های مختلف بین المللی جایگاه ویژه ای دارد که این موضوع راهی برای “سفر به جهان از درون خانه ” به مصرف کنندگان ارائه می دهد.

وی ادامه داد: “در میان طعم دهنده های اسنک، ما شاهد روند ایجاد طعم های الهام گرفته شده از ذائقه های مختلف در سطح جهانی هستیم و به سمت ذائقه برخی مناطق کلیدی و مهم قدم بر می داریم. تحقیقات نشان می دهد که 68 درصد از مصرف کنندگان انگلستان غذاهای تولید شده با فرهنگ چینی یا تایوانی را به عنوان انتخاب خود در سه ماه گذشته انتخاب کرده اند و  شاهد افزایش محبوبیت غذاهای بومی در بین مردم هستیم. به عنوان مثال طعم و مزه مربوط به غذاهای محدوده جنوب شرقی آسیا (مالزی، فلیپین و ویتنام) در حال حاضر طرفداران زیادی پیدا کرده اند. همچنین ترکیب طعم های ترش، تند و شیرین با یکدیگر برای تولید محصولات جدید و جذاب در حال بررسی است.

روند ارائه محصولات بسیار سریع بوده و تنوع آن ها بر انواع بومی و محلی متمرکز می شود.

 

 

 

با توجه به شرایط موجود بیان شده است که تولید انواع ادویه جات و ترشی جات بومی مانند فلفل نپال یا بنگال را در سالهای آتی افزایش می دهد و می توان با استفاده از عصاره های طبیعی آنها را تهیه کرد.

همچنین استفاده از طعم دهنده ها در محصولاتی مثل سس ها، میان وعده ها و… جذابیت حسی زیادی را ایجاد می کند. انواع طعم های جدید بر اساس تاپ نوت های اومامی(گوشتی) یا گیاهی مختلف پتانسیل بالایی برای مصارف جدید دارند.

شرکت Bell  اخیراً طیف وسیعی از انواع طعم های معطر را برای کاربران  خوش ذوق با الهام از روند آشپزی  در سطح جهانی و بومی راه اندازی کرده است. وی افزود “از گیاهان و ادویه های کلاسیک گرفته تا برگها ، ریشه ها یا مواد غذایی فوق العاده و گیاهانی مانند شاهدانه، همه را می توان در تهیه انواع مختلف محصولات  و غذاهای خوشبو استفاده کرد.  در همین زمینه، تولید عصاره ها و مخلوط هایی از مواد اولیه ارگانیک نیز بخشی از استراتژی تولید آینده هستند و با شروع مقررات جدید اتحادیه اروپا برای محصولات غذایی ارگانیک در سال 2021 ، از این نوع محصولات به مقدار بیشتری رونمایی می شود”.

 

سلیقه مصرف طعم دهنده های صنعت اسنک در دوران کووید 19

شرکت فرمنیخ به تازگی مطالعه ای گسترده را برای درک و پیش بینی پیامدهای مصرف میان وعده ها در کوتاه مدت و طولانی مدت در دوران بیماری همه گیر کووید 19 به پایان رسانده است.

فیشر، مدیر بخش طعم دهنده ها در  شرکت فرمنیخ  می گوید: “ما چندین روند مهم را می بینیم ، برخی از آنها موقتی بوده و برخی دیگر  پیامدهای طولانی مدت دارند.”

در کوتاه مدت، مصرف تنقلات شور افزایش یافته است چون تهیه آن ها راحت تر است.  در یک دوگانگی جالب توجه، همزمان مصرف غذاهای سالم و تمایل به تغذیه های پیشگیرانه برای تقویت سلامت ایمنی نیز افزایش یافته است.

شرکت فرمنیخ یک سیستم مدل سازی پیش بینی کننده به نام  Taste Compass برای توسعه تجربه ی طعم های ایده آل برای اسنک تدوین کرده است. وی افزود: “این  موضوع  به طراحان فرمولاسیون اجازه می دهد بهترین عطر و طعم  را با کاهش مقدار  سدیم  پیش بینی کرده و سپس آن را در برنامه اعمال کنند، و در نتیجه زمان تحقیق و توسعه را به میزان قابل توجهی کاهش دهند تا به یک راه حل موفق برسند. از نظر فناوری جدید ، آنچه که صنعت را در طی چند سال گذشته عقب نگه داشته است ، عدم نوآوری و در دسترس بودن فناوری  متمایز برای کمک به تفاوت های سلیقه ایست. ”

هافمن می افزاید: “یکی از مهمترین تأثیرات این بیماری همه گیر بر روی تجارت مواد غذایی آنلاین است.” وی گفت: “امکان سفارش غذای تازه و مواد غذایی روزانه از منزل و تحویل آن در روز بعد برای بسیاری از گروه های مصرف کننده بسیار مهم بود.

 

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*